Jaki wózek dla dziecka kupić?

Jaki wózek dla dziecka kupić? 

Pytanie o idealny wózek dla dziecka dręczy rodziców nie tylko ze względu na wielorakie modele dostępne dziś na rynku, ale przede wszystkim z uwagi na dyskusje o równowadze pomiędzy funkcją a estetyką pierwszego w życiu pojazdu dla naszego maleństwa. Jaki wózek dla dziecka kupić? To zależy od kliku odpowiedzi na nasze potrzeby.

Wózki głębokie dla niemowląt

Wózek dla niemowlaka powinien być wykonany z przyjaznych, ekologicznych, a przede wszystkim antyalergicznych materiałów. Poleca się skóry ekologiczne, wykładane naturalnymi wykończeniami takimi jak bawełna, len lub mieszanki materiałów organicznych. Warto zwrócić uwagę, aby wózek nie był zbyt głęboki, gdyż kontakt dziecka z otoczeniem, w odpowiedniej proporcji, wpływa na jego harmonijny rozwój. Dziecko musi widzieć otoczenie z odpowiedniej perspektywy. Drugą ważną cechą odpowiedniego wózka głębokiego jest jego stabilność. Kosz dla dziecko musi być osadzony na solidnym stelażu jednocześnie umożliwiającym delikatne kołysanie. Wiele firm oferuje dziś modele z regulacją wysokości stelażu, więc warto zainwestować w takie rozwiązania.

Uwaga na koła wózka dla dziecka 

Kluczowym elementem dla naszej mobilności z wózkiem jest budowa kół wózka. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy wózek ma tylko służyć w mieście i na powierzchniach asfaltowo-chodnikówych, czy też będziemy go używać w trakcie dłuższych spacerów lub wypadów za miasto. W pierwszym przypadku wystarczą nam zdecydowanie koła piankowe, najczęściej wymienne, w drugim warto rozważyć kupno modelu z kołami pompowanymi, gdyż ich ergonomia i zdolność dopasowywania się do zmiennego podłoża jest znacznie większa. Wprawdzie możliwość utraty powietrza w kole może wymagać serwisowania, ale w ostatecznym rozrachunku rozwiązanie to sprawdza się na długie lata i może służyć kilkorgu dzieciom.

Rączka wózka

Przy kupnie wózka warto zwrócić uwagę na stabilność i poręczność rączki wózka. To przecież nasz napęd jako pchających wózek. Warto zwrócić uwagę na stosunek rączki do stelaża, tak by nasz kręgosłup mógł pracować bez konieczności nadmiernego wychylania się do przodu lub nacisku rąk. W perspektywie naszych wielu godzin spędzonych na spacerach ból pleców nie jest pożądany, a do tego prowadzi źle wyprofilowana rączka.

Gadżety 

Choć dodatkowe wyposażenia wózka zalicza się do gadżetów, ważne jest zaopatrzenie modelu wózka w półeczkę na zakupy lub dziecięce rzeczy. Wtedy przestrzeń na pieluszki, dodatkowy kocyk lub siatkę z warzywami może pracować bez angażowania naszych rąk. Czasem przydadzą się też dodatkowe kieszonki ukryte w obudowie lub pelerynki przeciwdeszczowe do wózka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj