Wzbogacanie diety malucha – jak zacząć?

Nadszedł moment na poszerzenie diety Twojego dziecka? To, w jaki sposób posiłek zostanie zaserwowany, ma wbrew pozorom ogromne znaczenie! Jeśli będziesz podawać dziecku pokarm łyżeczką nie będzie ono jadło zgodnie z własnym rytmem i potrzebą, a nauka samodzielnego jedzenia zostanie nieco przedłużona. „To prawda” – stwierdzisz – „ale tak jest o wiele czyściej, szybciej i wygodniej”. Jednak posiłek malucha nie musi kojarzyć się zawsze z chaosem w otoczeniu i wielkim praniem. Nowoczesny rynek artykułów dla dzieci dostarcza wspaniałe rozwiązania.

Dziecięce akcesoria do samodzielnego jedzenia

Atrakcyjne dla dziecięcych oczu i przyjazne dla małych rączek talerzyki i miseczki z sylikonu to wspaniałe ułatwiacze życia dorosłych. A to dzięki temu, że eliminują one ryzyko skaleczeń z powodu rozbicia naczynia. Jeśli zdecydujesz się na miskę czy talerzyk z przyssawkami, dziecko będzie mogło swobodnie manewrować dłońmi lub łyżeczką, bez ryzyka, że posiłek spadnie na podłogę. Zastawa sylikonowa dla dzieci może być świetnym pomysłem na praktyczny prezent dla malucha. Samodzielne jedzenie trudno wyobrazić sobie także bez śliniaków – możesz kupić takie, które wyposażone są w rękawy, kieszenie zatrzymujące wilgoć, a także nieprzemakalne peleryny do jedzenia. Czysty bobas po jedzeniu? Dzięki takim akcesoriom będzie to możliwe.

Kolorowe naczynia dla dzieci – bezpieczne i nietłukące

W internetowym sklepie z silikonowymi i miękkimi talerzykami dla dzieci możesz zakupić wysokiej jakości produkty. To ważne, bo przedmioty mające kontakt z żywnością muszą być wykonane z bezwzględnie bezpiecznych materiałów. Dla dzieci polecane są miękkie talerzyki i miseczki, które nie będą powodowały ryzyka skaleczenia się ostrymi odłamkami. Dzięki takim naczyniom rodzice będą mogli w poczuciu spokoju zachęcić dziecko do samodzielnego jedzenia. Jest to szczególnie ważne dla rodziców, którzy wprowadzają sposób BLW. Ma on na celu zbudowanie u dziecka pozytywnych skojarzeń, związanych z posiłkami, dziecko może jeść w swoim rytmie i wybierać to, na co ma ochotę. Przydatny będzie wówczas talerzyk dla dziecka z przegródkami, w których można umieścić różnokolorowe pokarmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj