Spacerówka na każdy teren – Britax Romer

Wózki spacerowe od marki Britax Romer powoli podbijają rynek, doceniane za swoją lekkość, skrętność, łatwość składania i sprytny system adapterów do gondoli lub nosidełka. Świetnie sprawdzają się one jako wózek miejski, a dzięki stabilnemu rozstawieniu kół i podwójnym amortyzatorom dobrze radzą sobie także w bardziej wymagającym terenie. Na co zwracać uwagę, wybierając tego rodzaju wózek dla swojego dziecka?

Jaki powinien być dobry wózek spacerowy?

Ze spacerówki może całkowicie bezpiecznie korzystać dziecko, które opanowało już sztukę samodzielnego siedzenia bez podparcia. Zwykle następuje to około 6 miesiąca życia. Podczas gdy z gondoli maluchy wyrastają w zaledwie kilka miesięcy, spacerówka towarzyszy im nawet do czwartego roku życia. Przy młodszym dziecku jest ona absolutnie niezbędna na każdym spacerze czy wyjeździe, przy starszym natomiast okazuje się przydatna szczególnie podczas dłuższych wycieczek. To oczywiste, że trzyletni maluch nie będzie w stanie sam przejść długiej i wymagającej trasy, a jednak w wózku z pewnością pokona ją z przyjemnością, z zaciekawieniem rozglądając się dookoła. Wózki Britax Romer są odpowiednie dla dzieci ważących do 22 kilogramów – zwykle taką wagę maluchy osiągają dopiero w przedszkolu.

Wybierając wózek spacerowy, warto zwrócić uwagę na jego pasy bezpieczeństwa – powinny one móc stabilnie utrzymać dziecko, a jednocześnie nie rozpinać się zbyt łatwo, żeby maluch sam nie mógł się z nich wyswobodzić. Kolejna ważna kwestia to możliwość rozłożenia podparcia spacerówki na płasko, co przydaje się, kiedy dziecko zaśnie na świeżym powietrzu. Szukając wózka dla kilkumiesięcznego malucha, dobrze jest wybrać model, w którym siedzisko może być ustawione przodem do rodzica, który ma wówczas całkowitą kontrolę nad tym, co robi jego pociecha.

Praktyczna spacerówka, z której korzysta się na co dzień, powinna być lekka, skrętna, łatwa w manewrowaniu i prosta w składaniu. Jej niewielkie rozmiary są ważne między innymi wtedy, kiedy rodzice przejeżdżają wózkiem pomiędzy wąskimi sklepowymi alejkami. Spacerówki od Britax Romer doceniane są za wyjątkowo niewielkie rozmiary – ich szerokość to jedynie 55,5 cm.

Wózki Britax Romer w różnych wariantach

Wózki spacerowe Britax Romer, dostępne są w wielu kolorach, w tym typowo dziewczęcych, chłopięcych, jak i uniwersalnych, odpowiednich dla dzieci obojga płci. Spacerówki te mogą być użytkowane jako niezależny wózek, mogą także stanowić część zestawu 2 w 1 albo 3 w 1 z gondolą i nosidełkiem. Gondola miękka, twarda, albo nosidełko pasują do ramy wózka spacerowego dzięki adapterom Click&Go. Jak sama ich nazwa wskazuje, wystarczy nacisnąć przycisk, żeby zmienić siedzisko w wózku i być gotowym do drogi.

Spacerówki od Britax Romer dostać można także w wersji Double, czyli tak zwanej bliźniaczej. W takim wózku znajdują się dwa siedziska przeznaczone dla dwójki dzieci. Niekoniecznie muszą być to bliźniaki – jeśli na przykład drugie dziecko urodziło się zaledwie rok po pierwszym, przez pewien czas oboje będą potrzebowali tego rodzaju wózka podczas codziennych spacerów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj