Jaki termometr bezdotykowy wybrać?

Termometr bezdotykowy to świetne rozwiązanie w przypadku posiadania małych dzieci. Oczywiście nie jest przeznaczony tylko dla młodych osób, ale zdecydowanie ułatwia proces mierzenia temperatury. Działa na podczerwień i wystarczy zaledwie kilka sekund, aby wskazał istniejącą temperaturę ciała. Jest bezpieczny i szybki w użyciu. Pytanie, jaki termometr bezdotykowy wybrać?

Termometr bezdotykowy – co to takiego?

Jest to nowoczesna metoda pomiaru temperatury ciała. Całkowicie bezpieczna, ponieważ pozbawiona jest rtęci, jak to bywa przy zwykłych termometrach. W takim przypadku zawsze istnieje ryzyko zbicia urządzenia, rtęć może się rozlać i doprowadzić do szkody. Z termometrem bezdotykowym nie ma takiego problemu, ponieważ działa on na podczerwień. Urządzenie nie wchodzi w żaden sposób w kontakt z skórą, więc ułatwia wykonanie czynności, zwłaszcza w przypadku rozdrażnionych chorobą dzieci. Jest także bardzo cicho, dzięki czemu jesteś w stanie wykonać pomiar nawet podczas snu dziecka. Kolejną zaletą urządzenia jest jego uniwersalność, można nim zmierzyć temperaturę nie tylko ciała, ale także mleka, wody czy powietrza. To świetna właściwość, ponieważ ułatwi Twoje codzienne czynności, chociażby kąpiel malucha.

Jak wybrać termometr bezdotykowy?

Na rynku istnieje w tym momencie cała masa tego rodzaju termometrów, wiele z nich odznacza się bardzo niską ceną. W tym przypadku nie warto jednak kierować się najniższą ceną, a właściwościami jakie posiada urządzenie.Oczywiście dobrze jest zapoznać się z opiniami na temat danych modeli, ponieważ doświadczeni już w tym temacie rodzice, pomogą najlepiej. Warto jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach i wybierać termometr, który posiada:

  • funkcję pomiaru temperatury na powiece oka (miejsce to nie poci się, a więc nie ma obawy, że pomiar zostanie zakłócony przez kropelki potu)
  • funkcję szybkiej adaptacji do temperatury otoczenia (tak, aby temperatura w pokoju nie zakłócała końcowego wyniku)
  • funkcję szybkiego pomiaru (tak, aby nie przekraczał on kilku sekund)
  • wielofunkcyjność (możliwość pomiaru ciała, płynów, przedmiotów)
  • funkcję pomiaru w trybie ciągłym (to znaczy możliwość badania np. kilku dzieci naraz)

Najważniejsze, to pamiętać, że w tym wypadku sprawdza się reguła: im droższe, tym lepsze. Większa cena, wiąże się z lepszą jakością wykonania. Tańsze modele, często wykonywane w Chinach, zazwyczaj są wadliwe, nie pokazują prawidłowej temperatury lub po prostu bardzo szybko się psują. W momencie posiadania małego dziecka dobry termometr to podstawa, dlatego nie oszczędzaj na tym produkcie i zdecyduj się na jak najlepsze rozwiązanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj