Jaki leżaczek bujaczek kupić?

Jaki leżaczek bujaczek kupić? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców. Ważne, aby było to bezpieczne miejsce do odłożenia dziecka. Dziecko zawsze musi być przypięte pasami i nie może zostać bez nadzoru. Kupując leżaczek należy stosować się do zaleceń producenta. Można go stosować przez kilka godzin w ciągu dnia. Używanie leżaczka nie powinno zaburzyć rozwoju dziecka.

Kupując leżaczek należy zwrócić uwagę, czy nie ma on zbyt dużego kąta nachylenia, gdyż może zbyt mocno obciążyć kręgosłup dziecka i utrudnić prawidłowy rozwój. Bujaczek powinien  być też dobrany odpowiednio do wieku i rozmiarów dziecka , aby było jak najbardziej wygodnie. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo różnych modeli. Mogą mieć dołączone pałąki z zabawkami, wibracje, a także wygrywać różne melodie. Najważniejsze jest to, że dziecko ruchem swojego ciała może wprawiać bujaczek w delikatne kołysanie.

Zalety leżaczka bujaczka to fakt, że można go zabrać z sobą wszędzie, ułatwia pogodzenie opieki nad dzieckiem z innymi domowymi obowiązkami, jest to również rozrywka i uspokojenie dla dziecka. Niejednokrotnie bujaczek pomaga w usypianiu dziecka. Pozycja lekko pozwala na obserwowania świata przez malucha. Każdy model obowiązkowo musi mieć pasy bezpieczeństwa i być wykonany z solidnych materiałów. Ważne, aby wszelkie naciski i pokrętła znalazły się poza zasięgiem rąk dziecka. Można sprawdzić też, czy leżaczek posiada atesty. Najlepiej wybrać model z szeroką podstawą, dzięki której bujaczek będzie stabilny i w przypadku, gdy dziecko jest bardzo energiczne nie spowoduje przewrócenia. Dla mam ważne jest, aby zdejmowana była tapicerka, gdyż jak wiadomo dziecko często się brudzi i wymaga dużej higieny. Ciekawe są modele składane, które możemy złożyć i schować na przykład do samochodu. Jeśli często mamy zamiar zabierać bujaczek na dwór istnieją też modele z daszkiem chroniące dziecko przed słońcem. Dla dziecka o wiele bardziej atrakcyjne są leżaczki kolorowe, z podświetleniem, z pałąkiem zabawek oraz pozytywką. Rodzice powinni zwrócić też uwagę z jakiego materiału wykonany jest bujaczek i sprawdzić czy dziecko nie jest przypadkiem uczulone na któryś ze składników tapicerki.

Wybór odpowiedniego bujaczka leżaczka jest bardzo złożony. Najważniejsze jednak jest to, aby kierować się bezpieczeństwem malucha. Dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje wolnej przestrzeni, więc w bujaczku może spędzać dziennie zaledwie kilka godzin. Na rynku istnieje wiele ofert, które pozwolą wybrać model zarówno bezpieczny jaki i atrakcyjny dla dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj