Jaką torbę do wózka kupić?

Rynek obfituje w różnorodne torby do wózków, więc nie powinno być problemu, żeby znaleźć coś co będzie praktyczne w użytkowaniu, a jednocześnie będzie odpowiadać indywidualnym potrzebom estetycznym przyszłej mamy. Osobom, które dopiero zaczynają największą przygodę swojego życia i dokonują pierwszego takiego zakupu przyda się może kilka rad praktycznych jak dokonać trafnego wyboru.

Pamiętajmy, że torba do wózka to przede wszystkim podręczny zestaw awaryjny, w którym powinno zmieścić się zarówno to co jest niezbędne jak i parę rzeczy, które mogą się przydać. Należy więc zwrócić uwagę przede wszystkim na pojemność. Bez problemu powinniśmy być w stanie spakować tam rzeczy potrzebne do przewinięcia malucha, tzn. przewijak turystyczny lub podkład nieprzemakalny, zapas co najmniej 2-3 pieluch na zmianę (zależy na jak długo planujemy wyjść), chusteczki nawilżane, krem nawilżający i na odparzenia pupy, awaryjne ubranko na zmianę (przynajmniej body i półśpiochy lub kaftanik i śpiochy). Poza tym potrzeba zabrać 1-2 pieluchy tetrowe lub flanelowe wielorakiego przeznaczenia (do wytarcia buzi, osłony przed słońcem, przykrycia maluszka w ciepłe dni). Zmieścić należy również rzeczy konieczne do nakarmienia i napojenia (różne zestawy w zależności od wieku dziecka, czy karmimy piersią czy butelką). Oprócz tego dochodzi parę drobiazgów typu smoczek, gryzak czy jakaś zabawka, portfel, telefon, picie czy kanapka dla mamy.

Jak widać lista rzeczy do zapakowania jest dosyć długo, dlatego dobrze by torba poza przyzwoitą pojemnością posiadała również sporą ilość kieszonek i przegródek, aby odpowiednio posegregować przedmioty i mieć łatwy dostęp do potrzebnych akcesoriów. Nie oznacza to, że musi być olbrzymia, kluczem do sukcesu jest by była dobrze zorganizowana.

Z racji swego przeznaczenia musi być również przystosowana do różnych warunków atmosferycznych. Nie możemy sobie pozwolić na przemoczenie pampersów czy ubranka na zmianę, gdyż ich posiadanie traci wtedy jakikolwiek sens. Ważne również, by nie tylko łatwo było ją przypiąć i odpiąć od wózka, ale również by była wygodna w przenoszeniu np. na ramieniu, gdy potrzebujemy złożyć wózek i zapakować ją do samochodu czy wnieść do domu. Pusta powinna być również dosyć lekka, by po zapakowaniu nadal dało się ją podnieść.

Reszta to już sprawa indywidualnych gustów i zapatrywań. Czy powinna pasować kolorystycznie do wózka, czy wręcz przeciwnie – stanowić ciekawy kontrast? To już pytania, na które zapewne bez wahania odpowiedzą sobie rodzice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj